نتایج جستجوی شما

با وجود درخت به در حیاط خانه شما هر آژانس املاکی در استانبول به خانه شما علاقمند می‌شود

ارسال شده توسط Turkey Agent روشن فوریه 1, 2019
| 0

درخت‌های زیبا و خوشمزه به (آیوا)

فصل مورد علاقۀ ساکنین استانبول یا افرادی که مرتبا به آنجا سر می‌زنند پاییز است. اگر اولین بار است که در این موقع از سال استانبول را می‌بینید مطمئن باشید خیلی از آن لذت خواهید برد. خوب، هوا کمی سردتر شده است اما هنوز هم برای گردش در خیابا‌ن‌های استانبول و دنبال آژانس املاک گشتن به اندازه کافی مطبوع و لذت بخش است. لذت‌بخش‌ترین موهبت استانبول که در هر زمانی از سال موجود است غذاهای فوق‌العاده آن است. با این حال در پاییز ‌استقبال از حمسی و نسبت به حمسی بِه بیشتر است. به کمتر شناخته شده و در زبان ترکی آیوا نامیده می‌شود.
آنقدر که بِه در ترکیه محبوب است در خارج از ترکیه محبوب نیست اما به محض اینکه طعم دلنشین این میوه را تجربه کنید، مطمئنا اشتهای شما برای چشیدن مجدد آن بیشتر خواهد شد. ظاهر این میوه مانند سیب است ممکن است میوه خام آن کمی سفت باشد مزۀ آن گس است و بافت پنبه مانندی دارد. اگر این اولین تجربه شما از این میوه است ناامید نشوید رازهایی در مورد این خوشمزه وجود دارد که در اینجا آنها را با شما به اشتراک خواهم گذاشت
تنوع: بیشتر از یک گونه از آیوا وجود دارد به لیمویی نوعی از به است که سفت‌تر است و خوردن آن سخت‌تر میباشد ولی ترک‌ها آن را با دندان خورد می‌کنند و می‌جوند. به نان نوع نرمتری از به است که خام آن راحتتر خورده می‌شود و دلپذیر‌تر است.
با آنها چه کار کنید: البته که می‌توانید به را خام بخورید. در فصل مناسب آن به عنوان مزۀ مناسبی در کنار راکی قرار میگیرد. این میوه بستۀ کاملی از مواد غذایی است موادی مانند آنتی اکسیدان‌ها و فیبر علاوه بر سلامت بسیار قرن‌ها است که در پزشکی نیز به کار برده می‌شود. برای بیشتر مردم ترکیه نهایت لذت در مورد این میوه آن است که آن را در شیره و شربت قرار دهند تا به آرامی پخته شود و محبوب‌ترین دسر ترکیه را که آیوا تاتلیسی نام دارد، تهیه کند. اگر یکبار آن را امتحان کنید هرگز طعم ان را فراموش نخواهید کرد یک رایحه رز مانند با بافت و طعم غنی و ظریف.
بنابراین اگر از اکتبر تا اواخر ژانویه در استانبول هستید هر برنامه‌ای دارید باید این موهبت خوشگوار و لذیذ را امتحان کنید تو هر محله و منطقه‌ای باشید یک کافه یا قنادی وجود دارد پس هیچ عذر و بهانه‌ای پذیرفته نیست بعد از اینهمه دنبال مشاور املاک خوب گشتن در استانبول به خودتان استراحت بدهید و کمی از این میوه بهشتی را امتحان کنید.

به ساده (آیهوا)

راز تهیۀ یک دسر فوق‌العادۀ به، به زمان پخت آن برمی‌گردد. اگر این زمان را کوتاهتر از مقدار لازم در نظر بگیرید علاوه بر اینکه بافت آن آسیب می‌بیند و از بین می‌رود رنگ بی‌نظیر آن را هم از دست خواهید داد. امروزه بعضی از افراد فکر می‌کنند که دانه‌های این میوه راهی برای افزایش و بهبود رنگ آن هستند نه اینطور نیست افزودن دانه به تکه‌های به که به آرامی در حال جوشیدن و پختن در شربت شکر هستند تنها بر محتوای ژلاتینی تاثیر می‌گذارد که موجب غلیظ‌تر شدن شربت می‌شود. رنگ زیبای آن حاصل مدت زمان پخت است که حداقل باید ۶ ساعت باشد. امروزه راه‌هایی وجود دارد که از طریق آنها میانبر زده تقلب می‌کنند و به آن رنگ اضافه می‌کنند اما به محض اینکه آن اولین برش را در آن ایجاد کنید می‌بینید که رنگ حتی به داخل آن هم نرسیده است و به علاوه بافتِ آن، آنطور که باید نرم نشده است. امروزه بعضی از آشپز‌ها دسر به ساده درست می‌کنند اگر تکه‌ای از این نعمت الهی به شما پیشنهاد شد حتما آن امتحان کنید. در دهان شما آب می‌شود و مزه بدیع و دلپسندی از خود به جای می‌گذارد.

دسر به (Ayva Tatlısı) در استانبول

حالا اگر به اندازه کافی خوش‌شانس باشید یکی از همسایه‌ها و یا حتی مشاور املاک شما برایتان دسر به می‌آورد مخصوصا اگر بخت و اقبال با شما یار باشد روی آن کایمک میریزند کایمک خامۀ غلیط ترکی است. با اینکه می‌دانم قبلا این موضوع را مطرح کرده‌ام، خطر تکراری بودن آن را می‌پذیرم و یکبار دیگر تاکید می‌کنم که به محض اینکه آن را بچشید اشتهای شما برای اینکه مقدار بیشتری از آن را بخورید، باز می‌شود. مطمئنا تا وقتی در استانبول هستید مشکلی در این زمینه وجود ندارد. وقتی به سمت ساکاریا تاتلیسچی در نزدیکی بالیک پازاری می‌روید که در محله بی اغلو قرار دارد و ۵۰ سال است که باز شده این دسرهای خوشمزه را پیدا خواهید کرد که هیچ رنگی به آنها افزوده نشده است. وقت بگذارید، بنشینید و قهوه خود را مزه مزه کنید و خودتان را به چشیدن این دسر خوشمزه و بی‌نظیر ترکی مهمان کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست

WhatsApp chat