نتایج جستجوی شما

مترو استانبول istanbul metro

ارسال شده توسط Turkey Agent روشن دسامبر 31, 2018
| 0

حمل ونقل عمومی استانبول تنوع  بسیار زیادی داشته  که با این حال  مترو استانبول نسبت به بقیه وسایل سه مزیت ویژه دارد
۱- قیمت پایین تر .
۲- خلاص شدن از ترافیک سنگین شهر .
۳-سرعت بالای رسیدن به مقصد .
مترو استانبول از ساعت 6 صبح تا 12 شب فعال است و می توانید با توجه مسیر مورد نظرتان از آن استفاده کنید .به دلیل ترافیک بسیار زیاد در استانبول ، در سالهای اخیر دولت تلاش زیادی برای گسترده کردن شبکه مترو و ترن برقی در استانبول انجام داده است . مترو استانبول یکی از قدیمی ترین خطوط مترو منطقه با عمری در حدود 100 سال میباشد
با پیشرفت استانبول ، مترو رونق بیشتری گرفته و خطوط آن رو به افزایش می باشد .  در حال حاضر خطوط  مترو در استانبول دارای ایستگاههای زیادی بوده  و تعداد خطوط همچنان در حال افزایش .
چند خط که شما را به مکان های گردشگری مهم می رساند
۱ – آکسارای – فرودگاه آتاتورک : خط شماره ۱ مترو که خیلی اهمیت داره از میدان آکسارای مرکز شهر استانبول شروع شده و از ترمینال اتوبوس استانبول میگذره و در فرودگاه آتاتورک استانبول به پایان میرسد .در این خط  مسافرانی که میخواهند از  فرودگاه آتاتورک استانبول به مرکز شهر و یا به ترمینال اصلی استانبول و یا بالعکس بروند ، بهترین گزینه است .
۲ –  ینی کاپی – حاجی عثمان : خط شماره ۲ متروی استانبول که در  مسیر از ایستگاههای ینی کاپی ، بی اوغلو ، میدان تکسیم و منطقه شیشلی استانبول می گذرد و در آخر به خلیج شاج طلایی استانبول ختم میشود . این خط واسه کسانی که در هتل های استانبول و در منطقه تکسیم اقامت دارن خیلی با ارزش می باشد .
۳ –  ترمینال اتوبوس اسنلر – کرازلی :خط شماره ۳ مترو از ترمینال کرازلی که اصلی ترین ترمینال اتوبوس های داخل شهری استانبول شروع شده و به منطقه کرازلی درحومه بخش اروپایی استانبول متصل میشود . به زودی  این خط مترو به خط شما ۵ متصل خواهد ش .
۴ – کادیکوی – کارتال : خط شمال ۴ تو بخش آسیایی استانبول قرار دارد  و  از ساحل آسیایی منطقه بسفر شروع شده و  از منطقه بستانجی میگذره و به منطقه کارتال می رسد . از این خط مترو میتوان  به ایستگاه فرودگاه سابیها گوکچن و منطقه پندیک استفاده کنین .خط ۴ مترو تو استانبول از بقیه خطوط بیشتر استفاده شده و ازدحام جمعیت بالایی دارد .
۵ کرازلی- پارک المپیاد و باشاک شهیر : خط شماره ۵  متروی استانبول مرکز شهر رو به غربی ترین مناطق استانبول وصل میکنه. این خط برای ساکنان  منطقه بیلوک دوزو و باغچه شهیر ، کاربرد بیشتری داره .
جدیدترین نقشه مترو استانبول مربوط در سال ۲۰۱۷

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست

WhatsApp chat