نتایج جستجوی شما

۱۰ گنجینه تاریخی برتر ترکیه (قسمت اول)

ارسال شده توسط Turkey Agent روشن دسامبر 31, 2018
| 0

ترکیه معروف به کشور همیشه سبز ، مکان های جذاب و دیدنی ، غذا های متفاوت و مکان های کهن تاریخی می باشد. هر ساله گردشگران زیادی به این کشور آمده و از تنوع زیبا و اقلیم خاص این کشور لذت می برند.در این مطلب ما شما را با ۱۰ گنجینه خاص و باستانی این کشور می پردازیم البته  با شهرت جانی این آثار ممکن است برای شما نیز آشنا باشند.

1-Troy

ممکن اسن شما با حماسه باستان هومر و فیلمی برگرفته از همین نام که در سال ۲۰۰۴ ساخته شد بنا شده باشید. تروی یک مکان الهام بخش برای مدت هزاران سال بوده و تعداد کمی از مردم از مکان آن که در ترکیه می باشد خبر ندارند چه برسد به این که بر روی یک تپه در (Hisarlık) حسارلیک قرار گرفته ، البته این مکان به عنوان یک نقطه اتصال بین شرق و غرب در سال ۱۹۹۸ نام گذاری شد.

Ephesus-2

این مکان زیبا در ازمیر یکی از نمونه های زیبا و خاص از دوران مسیحیت و یونان باستان است ، در قرن هفتم قبل از میلاد می باشد، این مکان که مقبره ای برای سناتور سلسوس بوده و همچنین کتابخانه ای بزرگ نیز در خود داشته است.افه سوس تا سال ها مکانی برای زیارتگاه مسحیان بوده است.

3-Hattusha

این مکان که پایتخت امپراطوری هیتی که به ۶ قرن قبل از میلاد بر میگردد که از کاخ ها ، تونل ها و معابد زیبایی تشکیل شده است و در شهر بوآز کاله در جنوب شرقی ترکیه  واقع شده است ، کوه نمرود 2134 متر ارتفاع ، فرض بر این است که  مقبره سلطنتی به دست بت شکنان آن دوره شکسته شده .

4- Mount Nemrut

کوه نمرود که در زمان بسیار دور و قدیم در جنوب شرقی ترکیه کشف شد که به خاطر اتفاقات قومی و مذهبی اکثر آن نابود شد و البته آثار به جا مانده به تنهایی شما را به شگرف آن زمان فرو خواهد برد.

5-Çatalhöyük

در این مکان قومی با آدام و رسوم و سنت و اعتقادات متفاوتی زندگی میکردند که مشخصا ساکنین این قوم ارتباط تنگاتنگ و صمیمی با یکدیگر داشته اند.
چاتالهویوک  شهرستانی نوسنگی که از مس و سنگ بسیار زیاد ساخته شده و در جنوب آناتولی در کشور ترکیه قرار دارد ، که از حدود 7500 سال قبل از میلاد وجود داشت و آثار کهن این مکان در ژوئیه 2012،  به عنوان میراث جهانی یونسکو نوشته شده .

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقایسه لیست

WhatsApp chat